Şark Köşesi Fiyatları

Şark köşesi fiyatları ve şark köşesi minderleri hakkındaki sizlere önemli bilgiler vereceğiz. Eskiye özlem her zaman duyulmakta ve bu özlemin giderilmesi için de şark köşeleri düzenlenmektedir. Şark köşesinde vakit geçiren kişiler Osmanlı ihtişamını hissetmektedirler. Şark köşesinin tercih edilmesinin nedenlerinden birisi de burada oturmanın rahat olmasıdır. Çünkü şark köşesi fiyatları oluşturulurken insanların otururken rahat edecekleri yere yakın sedirler tercih edilmektedir. Bu sedirlerin üzerine yerleştirilen şark motiflerinin olduğu minderler rahat ettirmenin yanında görselliği de tamamlamaktadır. Görselliğin tamamlanması için duvara el dokuması kilim, el oyması sehpalar, bu sehpaların üzerinde o zamanın eşyaları olan gaz lambaları, şamdanlar yerleştirilir. Oturma grupları L şeklinde yapılmaktadır.

Şark Köşesi Fiyatları

Şark köşesi fiyatları insanların evlerinde ya da iş yerlerinde kendileri için oluşturabilecekleri bölümler olmasının yanında işletmeler tarafından da çok fazla kullanılmaktadır. Özellikle şark köşesi Osmanlıya başkentlik yapmış bu şehirde çok fazla tercih edilerek gelen turistlerin ilgisi çekilmek istenmektedir. Otellerin lobilerinin bir bölümlerinde, restoranlarda, kafelerde, vakıf ve derneklerde çok fazla tercih edilmektedir. Açık havada hizmet veren işletmelere bu konsepti kullanarak otantik bir hava oluşturmaktadırlar. Şak köşesinde yemek yerken ya da kahve içerken kişiler kendilerini atalarının yerine koyarak o ihtişamı ve gücü içlerinde hissetmektedirler. Şark köşesi fiyatları ülkemize gelen turistlerin çok fazla ilgisini çekmekte ve bu şekilde hizmet veren işletmelere gitmeyi tercih etmektedirler.

Şark Köşesi Modelleri Nasıl Olmalı?

Şark köşesi kurmanın zaman alacağı ve maliyetli olacağı düşüncesi pek çok kişinin bu isteklerinden vazgeçmesine neden olmaktadır. Oysa şark köşesi oluşturmak ve kendini rahat hissedeceğiniz bir ortamda vakit geçirmek sanıldığı gibi yüksek maliyetli ve zaman alıcı değildir. Günümüzde şark köşesi oluşturmak için gerekli eşyalar ve aksesuarları tek bir adreste bulabilmeniz için bu yönde hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Şark köşesi fiyatları kurulacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak özel imalatlar yapılmakta ve kısa sürede hayalinizde ki gibi bir şark köşesine sahip olmanızda mümkün olmaktadır. Bütün mobilyalar özel ahşaplardan el oyması olarak hazırlanmakta ve uzun yıllar kullanılabilmektedir. Sade ya da ihtişamlı bir tasarım oluşturulmak istendiğinde buna yönelik eşyalar tasarlanmaktadır.

 

şark köşesi fiyatları
şark köşesi fiyatları

İnsanların kendini en çok rahat ettiği ortamların başında şark köşeleri gelir burada insanlar özlerine döndüklerini ve atalarının hayat tarzına yaklaştıklarını hissederler. Bunun için pek insan evinin bir odasını şark köşesi yapmayı düşünür. Genelde yapılan ise şark köşesi konsepti kullanılan kafe ya da restoranlara giderek bu ortamı yaşamayı tercih ederler. Gerçekten de gittiğiniz bu tarz işletmelere şark köşelerinin diğer bölümlere bakarak daha dolu olduğu görülür. Bu gerçeğin farkında olan işletmelerde şark köşesi konseptini kullanırlar. Osmanlının mirası olan şark köşeleri turistlerin de ilgisini çekmekte ve turistik işletmeler tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

Şark Köşesi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Şark Köşesi fiyatları nasıl belirlenir sorusunun cevabı aslında şark kelimesinin anlamında gizlidir. Yani şark Arapça doğu anlamına gelmekte ve şark köşesi de doğu kültürünün yaşatıldığı yerler olmaktadır. Şark köşesi günümüzde hala Arap ülkelerinde yaşatılan kültürün ülkemizde özel mekanlarda kullanılması ile oluşturulmaktadır. Şark köşesinde yere yakın sedir denilen oturma gruplarında oturmak son derece rahattır. Bu sedirler Osmanlı motifleri ile dokunmuş kumaşlar ile kaplanmış minderler ile döşenir. Genellikle L şeklide tasarlanır. Ahşap oymalı olan bu sedirler yine ahşaptan oymalı sehpalar ile bütünlenir. Duvarda el işlemesi Osmanlı tarzı kilim mutlaka asılı olmalıdır. Aksesuar olarak şamdanlar, gaz lambaları, kılıç ve hançerler kullanılabilir. Mekâna giren kişilerin kendilerini Osmanlı devrinde hissederek o ihtişamı yaşamaları sağlanır.

Şark Köşesi Neden Tercih Ediliyor?

şark köşesi fiyatları
şark köşesi fiyatları

Son yıllarda toplumumuzda yükselen değerlerden birisi de geçmiş mirasına sahip çıkmaktır. Osmanlı devleti devrinden kullanılan eşyalar ve o tarzda olan aksesuarlar ile Osmanlı devrini hala yaşatmak ve müşterilerinin ilgisini çekmek isteyen işletmeler de geçmişe özlem duyan kişilerin tercih ettiği mekanlar olmaktadır. Otellerin lobilerinde, kafe, restoran, vakıf, dernek, iş yerlerinde kullanılan şark köşesi istediğinizde evinizde de bu ihtişamı her an yaşamanızı sağlamaktadır. Şark köşesi tasarlamak ve o dönemi yansıtan mobilyaları üreterek beklentilerinizi karşılamak için hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Bu firmaların ürettiği mobilyalar el işçiliği ile şark köşesini hayran kalınacak şekilde hazırlanmaktadır.

Arap ülkelerinde hala yaşatılan bir kültür olan şark köşesi ülkemizde ise bu havayı solumak ve şark kültüründe zaman geçirmek isteyen kişiler için şark köşesi olarak tasarlanmaktadır. Şark köşesi fiyatları otantik havası ve kişilerin kendilerini özel ama rahat hissetmeleri ile ilgi çektiği ortamlar oluşturmak için kullanılmaktadır. Son zamanların yükselen değeri, Osmanlı kültürü olduğu için de şark köşesi konsepti daha fazla tercih edilir olmuştur. Turistlerin de çok ilgisini çekmesi şark köşesi konseptinin kullanılmasını sağlamaktadır. Şark köşesi işletmelerin yanında evlerde ve iş yerlerinde de kullanılarak kişilerin sürekli olarak bu ortamda yaşama isteğine de cevap vermektedir.

Şark Köşesi Yeni Modelleri

şark köşesi fiyatları
şark köşesi fiyatları

Türk insanının doğal yapısı gereği pek çok kişi evinde ya da iş yerinde şark köşesi konseptini kullanarak otantik bir ortam oluşturmak istemekte ama bunun için zaman ayıramamakta ya da maliyetinin yüksek olacağı düşüncesi ile vazgeçmektedir. Bu eski zamanlar için doğru olabilir ama günümüzde şark köşesi oluşturmak için özel olarak hizmet veren firmalar bulunmaktadır. Şark köşesi için gerekli olan sedirler yere yakın ahşap el oyması iskeletlerin üzerine döşenen otantik figürlerin olduğu kumaşlar ve minderler yine el oyması sehpalar, yerde bakır sinilerin üzerinde yenilen yemekler, bakır cezvelerde yapılan kahveler Osmanlı figürleri taşıyan fincanlarda içilmektedir. Aksesuar olarak da gaz lambaları, şamdanlar, hançerler kullanılmaktadır. Duvara asılan kilimlerinde el dokuması olması şarttır.

Şark Köşesi Fiyatları

Şark köşesi ile otantik bir ortam oluşturmak istendiğinde bu evlerde ve işletmelerde kullanılabilmektedir. İstenirse açık havada da şark köşesi oluşturulabilir. Bu şekilde ağaçların altında, akarsu ya da deniz kıyısında oluşturulan şark köşeleri turistlerin çok ilgisini çekmektedir. Bu ortamlarda yemek yemek zaman geçirmek keyif vericidir. Bütün büyük otellerin lobilerinde, kafelerde, restoranlarda, vakıflarda, derneklerde, iş yerlerinde evlerin bir odasında ya da salonun bir bölümünde şark köşesi oluşturulabilir. Mobilyaların dayanıklı olması ile hava şartlarından etkilenmeden uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Bu otantik hava ilgi çekmektedir. Turizm ülkesi olan ülkemize daha çok turist gelmesini sağlamaktadır.

 

Şark köşesi insanların kendilerini rahat ve huzur içinde hissettikleri ortamlardır ve bu nedenle de gidilen işletmelerde şark köşesi olduğunda insanlar bu bölümlerde zaman geçirmeyi tercih etmektedirler. Şark köşesi şehrinde bulunan işletmelerde de kullanılmakta ve turistler kadar yerel halkında ilgisini çekmektedir. Otantik bir ortamda olmak Osmanlı ihtişamını hissederek zaman geçirmek keyfi vericidir. Şark köşesi oluşturmak için özel bir mekâna gerek yoktur istenen her yerde oluşturulabilir bunun için uygun mobilyaların kullanılması yeterlidir. Kendine özel bir şark köşesine sahip olmak isteyen kişiler içinde evlerinin bir odasında veya salonun bir bölümünde oluşturulabilmektedir.

Şark Köşesi Modelleri

şark köşesi fiyatları
şark köşesi fiyatları

Osmanlı zamanında yaşanan hayatın ihtişamı her zaman ilgi çekmekteydi ama günümüzde bu ilginin artması ile birlikte de artık bütün işletmelerde şark köşesi konsepti kullanılmaktadır. Şark köşesi iline gittiğinizde de göreceğiniz gibi kafe, restoran, otel lobileri, vakıf ve derneklerde çok tercih edilmektedir. Açık havada nehir, göl veya deniz kenarında oluşturulan şark köşesi ile müşterilerin ilgisi çekilmektedir. Bu otantik ortamlarda insanlar yemek yemekten ya da bir şeyler içmekten daha büyük keyif almaktadırlar. Doğu kültürünü yaşamak için Arap ülkelerine gitmeye gerek bırakmayan şark köşeleri yerel halkın ve turistlerin ilgisini çekmektedir. Şark köşesinde oluşturulan otantik ortam için Osmanlı zamanında kullanılan eşyalar tercih edilmektedir.

Şark köşesi oluşturmak için internetten bu konu hakkında bilgi alarak kendiniz özel mobilyalar yaptırabilir ve aksesuarları alabilirsiniz ama günümüzde bunu yapmanın çok kolay bir yolu var. Bunun için özel hizmet veren firmalar bulunmaktadır ve isteğiniz üzerine de içinde zaman geçirmeye doyamayacağınız şark köşelerini sizin için oluşturmaktadırlar. Yere yakın ahşap Osmanlı figürlerini taşıyan kumaşlar ile döşenmiş sedirler, duvara asılan el dokuması kilimler, ahşap oymalı sehpalar, hançer, gaz lambası, şamdan gibi aksesuarlar kullanılmaktadır. Bakır cezvelerde yapılan kahveler otantik figürlerin olduğu fincanlarda içilmektedir. Osmanlı ihtişamının olduğu şark köşesi işletmeler bulunmasının yanında sade ve köy tarzı şark köşeleri bulunmaktadır. İsteğe bağlı olarak dekorasyonun tarzı oluşturulmaktadır.

 

Hemen bizimle iletişim kanallarımızdan iletişime geçerek şark köşesi fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

WeCreativez WhatsApp Support
Tüm modeller ve fiyat bilgisi için iletişim kurabilirsiniz.
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?