Cami Kapısı

Cami Kapısı

Cami Kapısı Ve Cami Kapısı Modelleri Osmanlı Tasarımı ile hat sanatı işlemeli Cami kapıları hemen sizlerde Ottoman Style olarak bize ulaşın. Osmanlı Kültürünü ve hat sanatını kendisine benimsemiş olan firmamız sizlere ahşap ve Osmanlı İslam kültürünü anlatan. Nostaljik kapı tasarımlarını hizmetinize sunmaktadır.

Camiler, Müslümanların ibadet etme için gidiyor oldukları mekânlardır. Farklı mimari özelliklerle karşımıza çıkan camiler olsa da birçok ortak özellikleri de vardır. Örneğin her cami büyük üstü açık bir avlu ve üstü kapalı olan ana yapıdan oluşur. Caminin iç kısmında mihrap, minber, seki gibi alanlar mevcuttur. Cami kapısından girince ise tam karşıda kıble yönünü gösteren ve imamın namaz kılarken bulunduğu yer olan mihrap karşımıza çıkar.

Cami kapısı da kendine has özellikleri olan bir kapıdır. Mihrabın karşısındaki giriş kapısı kuzeyi gösterirken şerefeye açılan üst kapılar güneye doğru bakmaktadırlar. Bu kapılar genellikle ahşap olarak karşımıza çıkmakta ve hat sanatının işlemeleri ile süslenmektedir. Eski Osmanlı ve Anadolu motiflerinin sıklıkla kullanıldığı görülmektedir.

Cami Kapısı

Cami kapıları camilere girişte bizleri selamlayan ve gönüllerimizi ihtişamı ile ferahlatan en önemli aksesuarlardır. Cami kapısı imalatında yapılan her bir işlem büyük bir titizlik ve özen ile inşa edilmektedir. Cami kapılarının genellerinde her zaman ustaların camilere duyduğu saygı ve mesleklerine duydukları sevgi ile inşa edilmektedir. Cami kapısı üretiminde en önemli unsur her zaman cami kapılarının günde binlerce kişiyi ağırlamasından dolayı dayanıklı olması ve caminin mimari dekorayonuna uyumlu şekilde üretilmesi olmaktadır. Camiler tasarım ve mimari dekorasyon olarak her zaman özel ve ihtişamlı alanlardır.

Cami kapısı ülkemizde son günler de en çok dikkat çeken üretim zincileri arasında yer bulmaktadır. Cami Kapısı imalatı ve Cami kapısının üretimi en çok dikkat edilmesi gereken ve işçiliğin en üst düzeyde olması gereken işlemlerdendir.  Camiler toplumumuzda en çok saygı duyulan ve üretimin tamamında  ihtişam bulunan yerlerdir. Camilerin iç motifleri ve mimarisinin her aşamasında bir mana ve bir anlam yer tutmaktadır. Bu sebeplerden dolayı Cami kapılarının üretimi yapılan tüm işçilikler bu dekorasyona uyumlu olarak yapılması gerekmektedir. Cami ziyaretlerinde bizleri karşılayan bizlere selam veren ilk yer cami kapılarıdır.

Camilerin mimarisine uyumlu şekilde yapılması gereken cami kapılarında dayanıklılık ön plana çıkmaktadır. Camilerin sürekli olarak misafirlerini ağırladığı ve cami kapılarının milyonlarca kez açılıp kapandığı düşünülerse cami kapılarında dayanıklılığın önemi anlaşılmaktadır. Ülkemizde 200 yılı aşkındır faaliyet gösteren ve ihtişamından asla birşey kaybetmeyen camiler bulunmaktadır. Bu camilerin her bir dekorasyonu ve motifleri geçmişten günümüze hiçbir zarar görmeden gelmiş bulunmaktadır.

Cami Kapısı İmalatı

Bu mimari eserlerde de Cami kapılarının ihtişamı ve yapılışındaki tüm ince sanatlar bugün değerini yitirmeden ilk günkü inceliği ile durmaktadır. Cami Kapısı üretimi geçmişte ustaların el işçiliği ile kendi sanatlarını ve camilere duydukları sevgi, saygı ve hürmeti sundukları çalışmalardı. Günümüzde gelişen teknoloji sebebi ile cami kapıları artık teknolojik cihazlar tarafından eski kalitesine uygun olarak dizayn edilmektedir. Ottomanstyle olarak bizler ve ustlarımız ise asılllarına uygun olarak cami kapısı modellerini üretmekteyiz.

Cami kapıları üretiminde ustalarımızın el işçiliği ile cami kaplarını üretmekteyiz. Her bir işlemi büyük bir incelik ve titizlik ile üretilen cami kapılarımızı tüm dünya ve ülkemizde müşterilerimizin hizmetlerine sunmaktayız. Cami kapıları tasarımları ve cami kapılarının üretimlerinde sizlere farklı modeller ile çalışmalarımızı sunmaktayız. Bunlardan en çok bilinen ve tercih edilen Kündekari cami kapıları ve Ahşap cami kapıları modelleridir.

Ahşap cami kapılarının imalatı ve üretimi her aşaması büyük bir işçilik ve titizlik ile yapılmaktadır. Ahşap cami kapıları üretimi yapılmadan önce kullanılacak ahşap büyük bir titizlik ile seçilmektedir. Bu model cami kapıları genel olarak açık ve koyu renklerin tercih edimektedir. Ahşap cami kapıları yapım aşamasında uygulanan titiz işçilik ve çalışmalar ile harika birer sanatsal ürünlerdir. Ahşap cami kapıları üretiminde herhangi bir zarar verici kimyasallar kullanılmadığı için Camiler de doğal havalandırma sağlayan eşssiz tasarımlardır. Ahşap cami kapıları yada Kündekari cami kapıları üretim çalışmalarında sizlerden gelen talepler sonrasında üretim çalışmalarımızı yapmaktayız.

Cami Kapısı Yapanlar

Müşterilerimizin bizlere cami kapısı siparişleri sonrasında profesyonel ekibimiz noktasal tespitler yapmak için cami adresine gider. Burada cami mimarisi incelenir ve uygun olan modelin üretimi hızlı ve büyük bir incelik ile başlamaktadır. Alınan ölçüler doğrultusunda büyük bir titizlik ile üretilen cami kapıları yine ekibimiz tarafından kullanılacağı adrese götürülerek montajlanmaktadır.  Cami kapısı imalatları ve üretimleri konusunda  müşterilerimize tarihin simgelerini taşıyan ve camilerin mimarisine uygun modelleri üreterek hizmetlerimizi sunmaktayız.

Cami kapısı üretimi ve imalatında ülkemizden camiler ve yurtdışında bulunan. Camilere kendi örf ve kültürümüze uygun dizayn ve çalışmaları ile hizmetlerimizi sunmaktayız. 7 kuşaktır kalitemizden asla ödün vermeden hizmetlerimizi müşterilerimize sunmaktayız.

Cami kapıları üretiminde el işçiliği ile üretilen cami kapısı modelleri camilerde sizleri selamlayan en önemli eserler olacaktır. Cami kapısında ustaların ellerinden geçen her bir motif ve desen sizleri tarihsel bir yolculuğa çıkaracaktır.  Üzerinden seneler geçsede bu ürünler ihtişamı ve heybetinden asla hiçbirşey kaybetmeyecektir.  Bu cami kapıları camilerde konuklarını selamlayacak onların manevi duygularına ışık tutacaktır. Cami kapıları ve minare kapıları farklı yönleri göstermektedir.

Cami kapıları genel olarak kuzey yönüne bakarken, Cami minare kapıları ise kıble yönünü göstermektedir. Kıble yönü ülkenizde güneye düştüğü için, bizlerde namazda kabeye döndüğümüz için cami minare kapılarının yönü güney yönünü göstermektedir. Kıble yönünü belirleyemeyen müslümanlar eğer soracakları da kimse de yok ise camilerin minarelerine bakarak yönü belirleyebilmektedir.

Cami Kapısı Fiyatları

Çünkü cami kapıları kuzeyi, Minare kapıları ise güneyi göstermektedir. Bu nedenle de yapılacak olan ibadetleri yanlış yapılmamış olmaktadır Cami kapısı çalışmalarımız hakkında bilgi almak ve referanslarımızı incelemek isterseniz web adresimizi ziyaret edebilirsiniz.  Ottomanstyle olarak sizlerin cami kapıları üretimi ve imalatı konusunda tüm taleplerinizi karşılamaktayız. Cami kapısı ürünleri ve her türlü tasarımları konusunda profesyonel kadromuz ile sizlere 7/24 teknik destek ve imalatımızı sunmaktayız.

Farklı özgün tasarımlar ve geleneklerine bağlı olarak cami kapısı modellerimizi üreterek sizlere ürünlerimizi sunmaktayız. Her bütçeye ve mimariye uygun olarak cami kapıları modelleri üreterek sizlere uzun yıllar hizmet etmeleri için sunmaktayız. Cami kapılarının imalatında senelerdir kalite ve güvenin adresi olarak tanınmaktayız. Sizlerden gelen güzel yorumlar ve firmamızın koşulsuz müşteri memnuniyeti prensibinden asla taviz vermeden. Anadolu ve Yurtdışında birden fazla cami de Cami kapısı modellerini kullanıcılarının hizmetine sunmaktadır.

Cami kapısı üretimi ve imalatı aşamalarında her bir işlem profesyonel kimliğimiz firmamızın profesyonel ekibi tarafından sizlere sunulmaktadır. Cami kapıları hakkında merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz tüm soru ve görüşlerinizi bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşarak sorabilrisiniz.  Ottomantsyle yarım asırlık tecrübesi ve tüm personelleri ile sizlerin her zaman yanınızda yer almaktadır.

Kündekari Cami Kapısı geçmişten günümüze değerini asla kaybetmeyen tarihin her anını her bir işlemesinde yansıtan cami kapısı modelleridir.  Kündekari sanatı ve bu sanatın ilahi duygular ile birleşmesi sonucu. Ortaya çıkan en önemli sanatsal eserler olarak günümüzde halen daha kullanılmaktadır.  Kündekari cami kapıları bugüm ülkemizde 200 yılı aşkın zamandır aktif olarak kullanılan camilerin girişlerinde halen daha konularını ağırlamaktadır.

Kündekari Cami Kapısı

Camilerin girişlerinde camilerin tüm ihtişamı ile bizleri selamlayan cami kapıları. Camilerin mimarisini yansıtan ve bizlere manevi hisleri yansıtan en önemli unsurlar yer bulmaktadır. Cami kapılarının imalatı ve üretiminde en önemli unsur her zaman cami kapılarının dayanıklı ve cami mimarisine uyumlu şekilde üretilmesidir. Cami kapısı tasarımları ve üretimlerinde kullanılan her bir dekor ve desen camilerin manevi duygularını yansıtan. Ve bizlere bu duyguları yansıtan çalışmalardır.

Anadolu selçuklu devleti, Osmanlı devleti ve günümüzde cami mimarisi ve camiler her zaman büyük bir saygı ve titizlik ile kurulmuştur. Camilerin her bir noktası büyük bir emek ve titizlikle inşa edilmiştir. Bu dönemler günümüze halen daha sıklık ile kullanılan. Kündekari Cami kapıları da Ottomanstyle garantisi ve profesyonelliği ile bugün sizlerin hizmetine sunulmaktadır.

Geçmiş dönemlerde olduğu gibi Kündekari cami kapısı imalatını el işçiliği kullanarak üretmekteyiz. Kündekari cami kapılarınıın imalat aşamasındaki her bir nokta ustalarmız tarafından büyük bir titizlik ile yapılmaktadır. Kündekari sanatını benimseyen ve bu sanata gönül vermiş ustalarımızın sizlerden gelen. Sipariş ve talepler sonrasında kündekari cami kapılarını büyük bir özen ile üretmektedir.

Kündekari Cami Kapıları da günümüzde geçmişte olduğu kadar dikkat çeken cami kapısı modelleridir.  Peki Kündekari kelime anlamı olarak nedir ? Kündekari kelime anlamı olarak marangozluk sanatı yada değerli ağaçların ustalık ile işlenmesi anlamına gelmektedir.  Bu işin ustası yada kurnazı anlamına gelen “Künd”, Türkçe de kavramak anlamında kullanılmaktadır. Kündekari de  geometrik olarak kesilmiş ahşap parçalarının geniş bir alanda birbirleri ile birleştirilmesi ile yapılan ahşap tasarım sanatıdır.

Kündekari  çalışmaları 12 .yüzyıl da ilk olarak Halep ve Mısır da görülmüştür. Daha Sonra  Anadolu Selçuklu Devleti döneminde yaygın olarak Anadolu da kullanılmaya başlanmıştır.  O dönemler yapılan camiler ve kervansaraylarda Kündekari sanatının tüm incelikleri görülmektedir.

Cami Kapısı Modelleri

Kündekari Cami Kapısı  da kündekari sanatı kullanılarak yaygın olarak camilerde kullanılan Cami kapısı üretim Sanatıdır. Camiler de kündekari sanatı mihrap, vaaz kürsüleri ve cami kapılarında yaygın olarak görülmektedir. Ahşap parçalarının usta ellerde büyük bir emek ile işlenmesi ile ortaya çıkan sanat eserleri olarak bilinmektedir. Kündekari sanatı ile üretilen cami kapıları geçmişten günümüze hiçbir bozulma yada dokusal farklılık göstermeden gelmiş bulunmaktadır.

Kündekari cami kapısı modelellerini Anadolu’ da ve İstanbul da yaygın olarak görmekteyiz. Ülkemizde bulunan büyük tarihsel camiler de bu sanat yerli ve yabancı birçok ziyaretçilerinin dikkatlerini çekmektedir. Cami kapısı üretiminde en çok bilinen motifler ve dokusal işlemeler Kündekari Camil kapılarında yer tutmaktadır.

Kündekari Cami kapısı imalatında profesyonel çalışmalarımız ile sizlere hizmetlerimizi sunmaktayız. Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinde üretilen kündekari cami kapıları, kündekari sanatı ile yapılan minberler bu sanatın en önemli eserleridir. Kündekari cami kapıları açıldığına sanki bizlere tarihsel bir yolculuğa çıkaracakmış hissi veren tarihin en sessiz tanıklarıdır. Camiler kapıları ve Kündekari sanatını sizlere 7 kuşaktır tüm profesyonelliğimiz ile sunmaktayız. Cami kapıları bizlere tarihin görkemi ve asaletini anlatan en önemli eserlerdir. Kündekari Cami Kapısı Modellerimiz için ulaşınız.

Kündekari Cami kapısı imalatımız ile binlerce yıllık sanatın günümüzdeki en önemli temsilcisi olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Kündekari sanatının özelliğini ve Kündekari sanatı ile yapılan minber, mihraplar bugün Anadolu’da birçok cami de görülmektedir. Kündekari sanatı Osmanlı padişahları tarafından büyük ilgi görmüş ve padişahlar da bu sanata gönül vermiştir.  Tarihimizin en önemli sanatsal çalışması olan bu eserleri Ottoman Style olarak günümüzde ülkemizde ve Yurtdışında  sizlerin kullanımına sunmanın en önemli gururunu yaşamaktayız.

Cami Kapısı Tasarımları

Geçmiş dönemlerde Osmanlı Devleti zamanında Kündekari cami kapıları büyük saygı görmüş ve padişahlar bu kapıları taşınamaz ürünler arasında göstermiştir. Sevgi, saygı, aşk ile yapılan cami kapılarının en önemli temsilcisi Kündekari Cami kapılarıdır.  Kündekari Sanatı ile yapılan cami kapıları aynı bir sanatçının bir şarkıyı bestelemesi gibidir. Bu sanat ile üretilen cami kapıları tamamen büyük bir özveri ve aşkın temsilcisidir. Ahşap malzemelerin rahmani aşk ile gönül verilerek tek tek işlenmesi ile Kündekari cami kapıları üretilmektedir.  Bu Cami kapısı motifleri tamamen sevgi ve aşk ile yapılmaktadır.

Sizlerden gelen siparişler ve talepler sonrasında yapılan analizler sonrası büyük bir titizlik ile ahşapın işlenmesi ve dokunması sonrası sizlere cami kapılarımızı hazırlamaktayız. Bu işlemlerin hepsinin el işçiliği yapılması sonrasında mükemmel eserler ortaya çıkmaktadır. Eski dönemler de Kündekari cami kapılarının imalatı uzun zamanlar sürse bilse günümüzde teknolojinin de desteği ile bu eserler daha kısa sürede yapılabilmektedir.  Bu  çalışmaların tamamı ve en ufak noktası bile tamamen sanatın en güzel şekilde gün yüzüne yansımasıdır. Kündekari Sanatı ve Kündekari cami kapıları geçmişten bizlere kalan en önemli sanat eserleridir.

Künde daha önce de belirttiğimiz gibi Selçuklu zamanında ortaya çıkan ve Osmanlı Devleti zamanından bizlere gelen en önemli ahşap süsleme sitilidir.   Künde süslemesi ile yapılan çivi ve tutkal kullanılmadan parçaların zıvana adı verilen oyuklardan geçirilerek sıkıştırılması ile oluşmaktadır. Kündekari ise künde sanatını yapan kişiye denilmektedir.

Künde sanatının Kündekari ustalarının el işçiliği ve sanatsal değerleri kullanarak ürettikleri cami kapıları  bugün hem ülkemizde hem yurtdışın da büyük bir ilgi görmektedir. Kündekari sanatının güzelliklerini ve değerini yurtdışında bulunan camilerimizde de sergilemekteyiz. Kündekari sanatını günümüzde geçmişte ki değeri ile yapan ve bu sanata gönül veren ustalar Anadolu da bulunmaktadır. Ama yeni nesil gençler bu sanata eskisi kadar değer vermemektedir.

ahşap Kapısı üreticileri

Bu Sanatın yürümesi ve geleceğe taşınması için Ottoman Style olarak gereken tüm desteği vermekteyiz.  Bu sanatı geçmişin değerlerine bağlı kalarak günümüzde tanınması ve kullanılması için tüm çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Kündekari cami kapısı ve kündekari eserlerde fiyatlar değişmektedir. Kündekari cami kapılarında asıllarına bağlı ve orjinal eserler fiyat olarak daha yüksek bulunmaktadır. Ama Kündekari sanatının taklit kündekari olarak bilinen eserler fiyat olarak daha ekonomik şekilde bulunmaktadır. Sizlerde Kündekari cami kapısı imalatı ve fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Ahşap  Cami Kapısı modellerimiz için bize ulaşınız

Ottoman style olarak kündekari cami kapısı ve tüm diğer ürünlerimizi ülkemizde ve yurtdışında sizlere ulaştırarak hizmetlerimizi sunmaktayız. Bizlere günün her saati  ulaşarak ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Referanslarımızı ve modellerimizi web adresimizden inceleyebilir ve canlı destek hattımızdan bizlere ulaşarak sorabilirsiniz.

Ottomanstyle kalitesi ve değerleri ile sizlerde tüm ürünlerimizi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İletişim adreslerimizi ziyaret ederek üretim faaliyetlerimizi inceleyebilirsiniz. Sizlere  Ahşaptan harikalar sunmaktayız.  Kündekari cami kapıları hakkında daha fazla bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz

Benzer gönderiler

Yorumlar (2)

halit Erkiletlioğlu

Kayseri Ulu Caminin dört kapısını değiştirmeyi düşünüyoruz. Telefon numaram *****. lütfen ararmısınız?

Telefon ile iletişim kurulmuştur

bir yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WeCreativez WhatsApp Support
Tüm modeller ve fiyat bilgisi için iletişim kurabilirsiniz.
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?