Cami Kapısı

Cami Kapısı

Cami Kapısı Ve Cami Kapısı Modelleri Osmanlı Tasarımı ile hat sanatı işlemeli Cami kapıları hemen sizlerde Ottoman Style olarak bize ulaşın. Osmanlı Kültürünü ve hat sanatını kendisine benimsemiş olan firmamız sizlere ahşap ve Osmanlı İslam kültürünü anlatan. Nostaljik kapı tasarımlarını hizmetinize sunmaktadır.

Cami kapıları Ahşap Kapı, Masif Kapı, Kündekari Kapı, Cami Kapısı, Saray Kapısı, Villa Kapısı, Dış Mekan Kapısı, Konut Kapısı, Eskitme Kapı, Antik Kapı, Osmanlı Tarzı Kapı, Oymalı Kapı, Özel Sipariş Kapı, Meşe Kapı, Maun Kapı, İroko Kapı, Ceviz Kapı, Çam Kapı, Sapelli Kapı, Gürgen Kapı, Kayın Kapı, Kestane Kapı, Yakma Kapı, Göbekli Kapı modelleri olarak sizlere uzman hat sanatı ustaları ile tasarlayabilmekteyiz.

Ücretsiz Fiyat Teklifi : 0 216 499 54 65

 

Cami Kapısı

Camiler, Müslümanların ibadet etme için gidiyor oldukları mekânlardır. Farklı mimari özelliklerle karşımıza çıkan camiler olsa da birçok ortak özellikleri de vardır. Örneğin her cami büyük üstü açık bir avlu ve üstü kapalı olan ana yapıdan oluşur. Caminin iç kısmında mihrap, minber, seki gibi alanlar mevcuttur. Cami kapısından girince ise tam karşıda kıble yönünü gösteren ve imamın namaz kılarken bulunduğu yer olan mihrap karşımıza çıkar.

Cami kapısı da kendine has özellikleri olan bir kapıdır. Mihrabın karşısındaki giriş kapısı kuzeyi gösterirken şerefeye açılan üst kapılar güneye doğru bakmaktadırlar. Bu kapılar genellikle ahşap olarak karşımıza çıkmakta ve hat sanatının işlemeleri ile süslenmektedir. Eski Osmanlı ve Anadolu motiflerinin sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. Örneğin Gazi Ahmet Paşa Camii’nin kapısı penceresinden daha ufaktır.

Cami Kapısı Modelleri

Ottoman Style, yetiştirmiş olduğu deneyimli iç mimarları ve personelleriyle, müşterilerine kalıcı eserler sunmaktadır. Kapı üretimide yapan firmamız başlıca; Ahşap Kapı, Masif Kapı, Kündekari Kapı, Cami Kapısı, Saray Kapısı, Villa Kapısı, Dış Mekan Kapısı, Konut Kapısı, Eskitme Kapı, Antik Kapı, Osmanlı Tarzı Kapı, Oymalı Kapı, Özel Sipariş Kapı, Meşe Kapı, Maun Kapı, İroko Kapı, Ceviz Kapı, Çam Kapı, Sapelli Kapı, Gürgen Kapı, Kayın Kapı, Kestane Kapı, Yakma Kapı, Göbekli Kapı olmak üzere sizlere bir çok Osmanlı zamanını motifleri hatırlatacak  tasarımlar ile sizlerin hizmetindeyiz.

Share

Add Your Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WeCreativez WhatsApp Support
Tüm modeller ve fiyat bilgisi için iletişim kurabilirsiniz.
👋Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?