Cami Kapısı Modelleri

Cami Kapısı Modelleri

Cami Kapısı Modelleri Ve Cami Kapısı Osmanlı Tasarımı ile hat sanatı işlemeli Cami kapıları hemen sizlerde Ottoman Style olarak bize ulaşın. Osmanlı Kültürünü ve hat sanatını kendisine benimsemiş olan firmamız sizlere ahşap ve Osmanlı İslam kültürünü anlatan nostaljik Cami kapısı tasarımlarını hizmetinize sunmaktadır. Cami kapıları Ahşap Kapı, Masif Kapı, Kündekari Kapı, Cami Kapısı, Saray Kapısı, Villa Kapısı, Dış Mekan Kapısı, Konut Kapısı, Eskitme Kapı, Antik Kapı, Osmanlı Tarzı Kapı, Oymalı Kapı, Özel Sipariş Kapı, Meşe Kapı, Maun Kapı, İroko Kapı, Ceviz Kapı, Çam Kapı, Sapelli Kapı, Gürgen Kapı, Kayın Kapı, Kestane Kapı, Yakma Kapı, Göbekli Kapı modelleri olarak sizlere uzman hat sanatı ustaları ile tasarlayabilmekteyiz.

Cami Kapısı Modelleri

Camiler, Müslümanların ibadet etme için gidiyor oldukları mekânlardır. Farklı mimari özelliklerle karşımıza çıkan camiler olsa da birçok ortak özellikleri de vardır. Örneğin her cami büyük üstü açık bir avlu ve üstü kapalı olan ana yapıdan oluşur. Caminin iç kısmında mihrap, minber, seki gibi alanlar mevcuttur. Cami kapısından girince ise tam karşıda kıble yönünü gösteren ve imamın namaz kılarken bulunduğu yer olan mihrap karşımıza çıkar.

Cami kapısı da kendine has özellikleri olan bir kapıdır. Mihrabın karşısındaki giriş kapısı kuzeyi gösterirken şerefeye açılan üst kapılar güneye doğru bakmaktadırlar. Bu kapılar genellikle ahşap olarak karşımıza çıkmakta ve hat sanatının işlemeleri ile süslenmektedir. Eski Osmanlı ve Anadolu motiflerinin sıklıkla kullanıldığı görülmektedir. Örneğin Gazi Ahmet Paşa Camii’nin cami kapısı penceresinden daha ufaktır.

Ottoman Style, yetiştirmiş olduğu deneyimli iç mimarları ve personelleriyle, müşterilerine kalıcı eserler sunmaktadır. Kapı üretimide yapan firmamız başlıca; Ahşap Kapı, Masif Kapı, Kündekari Kapı, Cami Kapısı, Saray Kapısı, Villa Kapısı, Dış Mekan Kapısı, Konut Kapısı, Eskitme Kapı, Antik Kapı, Osmanlı Tarzı Kapı, Oymalı Kapı, Özel Sipariş Kapı, Meşe Kapı, Maun Kapı, İroko Kapı, Ceviz Kapı, Çam Kapı, Sapelli Kapı, Gürgen Kapı, Kayın Kapı, Kestane Kapı, Yakma Kapı, Göbekli Kapı.

Cami Kapısı Modelleri için hemen sizlerde ottoman style olarak bize ulaşınız.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WeCreativez WhatsApp Support
Tüm modeller ve fiyat bilgisi için iletişim kurabilirsiniz.
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?