Cami kapısı imalatı

Cami kapısı imalatı hizmetlerinde sektörde tecrübesi ile her zaman ön plan da olan Ottomantsyle.  Sizlere gelişmiş üretim tesisleri ve profesyonel kimliği ile hizmetlerini sunmaktadır. Firmamız cami kapısı üretiminden tüm Türkiye ve dünya genelinde günümüzde faaliyetlerine devam eden. Bir çok cami de ürettiği kapıları ile bilinmektedir. Camilerin mimarisine ve tasarımlarına uygun şekilde kapıların üretilmesi ve kapıların hizmet verdikleri. Ortamlarda dış hava koşulları ve oluşacak sorunlara karşı dayanıklı olması önem arz etmektedir.

Cami Kapısı İmalatı

İslam aleminde ve ülkemizde camiler en çok saygı duyulan ve korunan mabetlerdir. Camilerin tasarımları ve imalat aşamalarının tamamında büyük bir emek ve mana gizlidlir. Camilerin yapımında kullanılan her bir desen ve motif bir anlama sahiptir.  Cami kapısı imalatında da bu özveri ve titizlik büyük bir önem arz etmektedir. Camiler de kullanılan kapılar camiye gelen konuklarına ilk selamı veren ve caminin mimarisini sergileyen en önemli etkendir. Geçmişten günümüze kadar tüm camiler de yaygın olarak kullanılan ahşap cami kapıları yıllara meydan okuyan. Ve ihtişamından hiçbirşey bir kaybetmeyen en önemli dekoratif aksesuarlardır. Cami kapıları kullanıldıkları yerlerde milyonlarca kişiye hizmet eden tarihin sessiz tanıklıklarıdır. Günümüzde camilerde, minareler de ve cami içerisinde en yaygın olarak kullanılan cami kapıları da bu tarihe tanıklık eden eserlerdir. Cami kapısı üretiminde Ottoman style olarak fabrikasyon olmayan tamamen alanında uzman sanatkar ustalarımız ile cami kapılarının imalatını gerçekleştirmekteyiz. Cami kapısı imalatı konusunda sizlerden gelen talepler sonrasında firmamız personelleri sizlerin adreslerine gelerek.  Cami kapılarının camilerin mimarisini incelemekte ve cami kapılarının kullanılacakları alanların ölçülerini alarak üretim aşamasına geçmektedir. Bu işlemlerin tamamı büyük bir titizlik ve incelik ile yapılmaktadır. Cami kapısı imalatına geçilmeden önce kullanılacak ahşaplar seçilmektedir. Bu ahşaplar belirlenen ölçülerde hazırlanmak sureti ile sanatkarlarımızın tezgahlarında büyük bir emek verilmek suretiyle işlenmektedir. İmalat aşamasında tezgahlarda öbek öbek işlenen ahşap ve bu ahşapa dokunan motifler ile cami kapıları. Tüm kullanıcılarına uzun yıllar hizmet vermek için hazır hale gelmektedir.  Cami kapısı imalatında üretimi tamamlanan cami kapısı gerekli test aşamalarının tamamlanması sonrasında kullanılacakları camilere profesyonel ekibimiz tarafından montajlanmaktadır.

Cami Kapısı Modelleri

.Cami kapısı üretimi imalatı konusunda sizlere en kaliteli ahşap malzemeleri kullanarak tamamen. El işçiliği ve Osmanlı kültür sanatını yansıtarak cami kapısı imalatı hizmetimizi sunmaktayız. Cami Kapısı üretiminde sanatsal başarının sırrı imalatında mesleğe duyulan saygı ve sevgi ile tamamlanması mesleğe duyulan aşkdan kaynaklanmaktadır. Ottomanstyle olarak camil kapısı imalatı dışında profesyonel ekibimiz günümüzde restorasyon aşamalarında. Ülkemizde ve yurtdışında bulunan camilerin kapılarının restorasyon işlemlerine destek sağlamış bulunmaktadır. Cami kapısı imalatı yada bakım restorasyonlarında önemli olan. En özel aşama yapılacak tüm çalışmaların asıllarına uygun ve asılları gibi uzun yıllar hizmet verebilmesi olmaktadır. Günümüzde geçmişte üretilen ve tarihi yaşı 200 yıllı bulan ama hiçbir şekilde kullanımında bozulma olmayan cami kapıları mevcut bulunmaktadır. Öğle ki günümüzde dahi o kapıların ihtişamına ve heybetine erişebilecek tarz da kapılar üretilememektedir. Bunun en büyük sebebi ise o dönemde üretilen cami kapılarında kullanılan malzemelerin asıllarına uygun olarak. Bozulmadan üretilmesi ve işçiliğin tamamen hakkı ile yapılmasından kaynaklanmaktadır. Cami kapılarında görülen en büyük ve yaygın kullanılan model kündekari cami kapılarıdır. Kündekari sanatının tüm görkemi ve inceliği ile üretilen bu cami kapısı modeli geçmişte. Saraylar, kervansaraylar, camiler de yaygın olarak kullanılmış bulunmaktadır. Kündekari cami kapısı hizmeti bugün günümüzde bu sanata gönül veren ustaların azalmasından. Dolayı üretiminin yapılması zor olan cami kapısı modelleri arasındadır.

Kündekari Cami Kapısı İmalatı

Ottoman style ailesi olarak  7 kuşaktır bu sektörde hizmet verdiğimiz için kündekari sanatının en ince ayrıntılarına. Kadar hakim olan ustalarımız sayesinde kündekari cami kapısı üretimini geçmişteki inceliklerine sahip olarak aynı seviyede üretebilmekteyiz. Kündekari cami kapısı imalatı konusunda Türkiye 'de öncü firmalar arasında yer bulmaktayız. Kündekari cami kapısı modellerimizi referanslarımız kısmında kullanılan camilerde ve cami kapısı modelleri sayfamızda sitemiz üzerinden inceleyerek görebilirsiniz. Cami kapısı fiyatları için bize ulaşabilirsiniz. Kündekari Cami kapısı imalatında profesyonel çalışmalarımız ile sizlere hizmetlerimizi sunmaktayız. Osmanlı ve Selçuklu dönemlerinde üretilen kündekari cami kapıları, kündekari sanatı ile yapılan minberler bu sanatın en önemli eserleridir. Kündekari cami kapıları açıldığına sanki bizlere tarihsel bir yolculuğa çıkaracakmış hissi veren tarihin en sessiz tanıklarıdır. Camiler kapıları ve Kündekari sanatını sizlere 7 kuşaktır tüm profesyonelliğimiz ile sunmaktayız. Cami kapıları bizlere tarihin görkemi ve asaletini anlatan en önemli eserlerdir. Kündekari Cami kapısı imalatımız ile binlerce yıllık sanatın günümüzdeki en önemli temsilcisi olarak sizlere hizmet vermekteyiz. Kündekari sanatının özelliğini ve Kündekari sanatı ile yapılan minber, mihraplar bugün Anadolu’da birçok cami de görülmektedir. Kündekari sanatı Osmanlı padişahları tarafından büyük ilgi görmüş ve padişahlar da bu sanata gönül vermiştir.  Tarihimizin en önemli sanatsal çalışması olan bu eserleri Ottoman Style olarak günümüzde ülkemizde ve Yurtdışında  sizlerin kullanımına sunmanın en önemli gururunu yaşamaktayız. Geçmiş dönemlerde Osmanlı Devleti zamanında Kündekari cami kapıları büyük saygı görmüş ve padişahlar bu kapıları taşınamaz ürünler arasında göstermiştir. Sevgi, saygı, aşk ile yapılan cami kapılarının en önemli temsilcisi Kündekari Cami kapılarıdır.  Kündekari Sanatı ile yapılan cami kapıları aynı bir sanatçının bir şarkıyı bestelemesi gibidir. Bu sanat ile üretilen cami kapıları tamamen büyük bir özveri ve aşkın temsilcisidir. Ahşap malzemelerin rahmani aşk ile gönül verilerek tek tek işlenmesi ile Kündekari cami kapıları üretilmektedir.  Bu Cami kapısı motifleri tamamen sevgi ve aşk ile yapılmaktadır.

Cami Kapısı İmalatı Yapanlar

Cami kapısı modelleri hakkında daha fazla bilgi almak yada sormak istediğiniz tüm soru ve görüşleriniz için bizlere iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Ottoman style web adresimizden yada sosyal medya hesaplarımızdan daha önce yapılan çalışmalarımızı inceleyerek firmamız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bize günün her saati iletişim numaralarımızdan ulaşarak ürünlerimiz hakkında sorularınızı iletebilirsiniz. Ahşap kapı modelleri, cami kapıları ve Klasik mobilyalar hakkında sormak istediğiniz tüm sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Ottomanstyle sizlere hizmetlerini sunmak için hazır bulunmaktadır. Ahşap kapılar ile evlerinizde ve iş yerlerinizde farklı bir görünüm kazandırmak için kullanabilir. En özel tasarımlar ile evlerinizde daha canlı ve nostaljik bir görünüm sağlamak için bize iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz. Ahşap kapılarda öncelikle hangi ağacın kullanıldığı, üretim tekniği, işlemesi, kalınlığı ve modeli devreye giriyor.  Cami Kapısı Modelleri için bize hemen ulaşabilirsiniz. Ottoman style olarak kündekari cami kapısı ve tüm diğer ürünlerimizi ülkemizde ve yurtdışında sizlere ulaştırarak hizmetlerimizi sunmaktayız. Bizlere günün her saati  ulaşarak ürünlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Referanslarımızı ve modellerimizi web adresimizden inceleyebilir ve canlı destek hattımızdan bizlere ulaşarak sorabilirsiniz. Cami kapısı modelleri ve Ahşap tasarım çalışmaları hakkında bilgi almak için bize 7/24 bizlere ulaşabilirsiniz.