Şark Köşesi Nedir ?

Şark köşesi

Şark Köşesi Nedir ?

Şark köşesi Osmanlı ve Anadolu kültürünün en önemli dekorayon kültürleri arasında yer almaktadır. Türk kültürünün geçmişinde yer alan bu önem miras günümüzde halen daha birçok yerde kullanılmaktadır.  Şark Köşesi doğu kültürünü en güzel şekilde yansıtan dekorasyon ve tasarımıdır. Şark odaları genel olarak sedir takımları ve minderlerinden oluşmaktadır.
Şark takımları üretimi konusunda 7 kuşaktır sizlere OttomanStyle olarak tüm Türkiye ve Dünya geneline hizmetlerimizi sizlerin kullanımına sunmaktayız. Ottoman style Şark takımı üretiminde birinci önceliğimiz yapılan ürünlerin. Kullanıcılar tarafından rahatlık ile kullanılması ve orjinalliklerine bağlı kalarak ürünlerin hazırlanması olmaktadır.

"<yoastmark

Şark odası takımları ve Modelleri geçmişte olduğu gibi günümüzde de müşterilerimiz tarafından en çok tercih edilen ürünler arasında yer bulmaktadır. Günümüzde Türk kültürüne büyük merak eden ve Türk kültürünün inceliklerini öğrenmek isteyen yabancı turistlerinde Şark odası tasarımlarına büyük ilgi duymaktadır. Bu da ülkemizde birçok restorant, kafe ve otellerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yapılan ve bu yörelerin en önemli özellikleri arasında yer alan. Sıla gecelerinde şark takımı ve şark köşesi minderlerini sıklık ile görebilmekteyiz.
Şark odası takımı modelleri, tasarımları ile sizlerde ev ve işyerlerinizde farklı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Atalarımızın bizlere olan en önemli mirasları arasında misafirperverlik yer almaktadır. Evlerinizde Şark takımı oturma grupları ile misafirlerinize en güzel ikramlıklarınızı sunarken, şark takımı grupları ile de en sıcak sohbertlerinizi yapabileceksiniz.
Şark odası gruplarını dilerseniz aksesuarlar ile destekleyerek evlerinizde osmanlı esinitis yaratabilirsiniz. Bu oturma grupları evlerinizde daha az bir alan kaplayacakları için evlerinizde daha fazla kullanılabilir alana sahip olabilirsiniz.
En uygun fiyatlar ve garantili bir şekilde sizlerde Şark takımı üretiminde profesyonelliğin ön plana çıktığı. Şark odası oturma gruplarına ulaşmak için bize iletişim numaralarımızdan hemen ulaşabilirsiniz.
Ottoman style olarak sizlere şark odaları ve Osmanlı sedirlerini web sitemiz üzerinden inceleyerek rahatlık ile ulaşabilirsiniz.

Şark Köşesi Ne Demek ?

Şark köşesi kelime Ne Demek ? Kelime Anlamı Nedir ?  Şark köşesi kelime anlamını incelemek için kelimenin kökenine inmek gerekmektedir. Şark kelimesi Arapça kökenden dilimize gelmektedir.  Arapça da Şark kelimesi ŞRK “شرق” kökünden gelen Şark kelimesi ( gündoğumu, doğu) anlamına gelmektedir. Şark kelimesi Arapça’da şaraka “شرق” filinin mastarıdır. Şaraka kelimesi de Arapça’da (aydınlandı, güneş doğdu) anlamına gelmektedir.

Şark kelimesi Türkçe ‘de ise Doğu anlamına gelmektedir. Ve dilimize Arapçadan geçmiş bulunmaktadır. Şark köşesi ise kelime anlamı olarak oturulan yer anlamında dilimizde kullanılmaktadır.

Her bakımdan Şark köşesi farklı anlamları ve tarihsel yolculuğu açısından bizlere birden fazla birikimi sunmaktadır. Şark köşesi her bakımdan zengin bir mirasdır.

Şark Köşesi NASIL YAPILIR ?

 En çok merak edilen konulan arasında yer almaktadır. Şark köşesinde olmazsa olmaz özellik sedirlerdir. Sedirler Şark köşesini oluşturan temel yapı taşı arasında yer almaktadır.  Şark köşesini vazgeçilmez öğeleri arasında yer alan diğer bir unsur ile minderlerden meydana gelmektedir. Şark odası takımı imalatında Ottoman style olarak en dayanıklı ve özel ağaçlardan hazırladığımız. Şark odası takımı iskeleti ustalarımızın mahiretli ellerinden çıkarak oluşmaktadır. Şark takımı iskeleti işçlik olarak her zaman en titiz şekilde hazırlanmaktadır. İskelet üzerinde yer alan işlemeler tek tek el işçiliği ile hazırlanmaktadır.

"<yoastmark

Şark köşesi minderlerinin kumaşları da geleneklere bağlı kalarak özel olarak hazırlanmaktadır. Şark Takımı yapımında  sizlerin evlerine ve ofislerine özel tasarımlar yapabilmekteyiz. Profesyonel personelimiz sizlere tasarımlarınızı oluşturmada her zaman en kaliteli hizmetleri sizlere sunabilmektedir. Sizler için özel olarak tasarımlarınızı Şark aksesuarları yardımı ile daha zengin bir görünüme dönüştürebilirsiniz.

Evlerinizde Şark odası tasarımlarınızı klasik eski bakır çaydanlıklarınız yada eski kilimleriniz ile de özel bir görünüme dönüştürebilirsiniz. Etnik görünüme sahip olan kilimlerinizi yerde yada duvara asarak şark takımı tasarımlarınızı zenginleşetirebilirsiniz. Aynı zamanda şark odası tasarımlarında duvarlara asılan saz yada udlar da genel olarak kullanılmaktadır. Bu ürünleri duvarlara asarak şark odası takımlarınız ile odalarınızda nostaljik bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Şark Köşesi Sağlık Açısında Faydalı Mıdır ?

Şark Köşesi evlerimizde sağladığı güzel ve nostaljik görünümün yanında bizlere sağlık açısından sağladığı faydalarda bulunmaktadır. Kişilerin büyük çoğunluğu konforsuz yada ortopedik olmayan yataklar sebebi ile sağlık sorunları yaşamaktadır. Yatakların düzensiz ve konforsuz olması nedeniyle kişiler sağlıklı uyku alamaz ve yatakların bel zincirlerine zarar vermektedir.  Bel fıtıklarının büyük çoğunlu ortopedik olmayan yataklardan kaynaklanarak meydana gelmektedir.

Şark köşesinin sağlık açısından faydası
Şark köşesinin sağlık açısından faydası

Şark köşesi tasarımlarının sağlık açısından faydalarını sıralamamız gerekirse;

  • Şark odası ve şark Köşesi tasarımlarında yaylı yatak ytada yaylı sistem kullanılmamaktadır. Zemin serttir ve ortopedik süngerler kullanılmaktadır.
  • Ortopedik süngerler, eklem sağlığı ve bel zinciri açısından faydalıdır.
  • Organik ve özel süngerle içeriğinde herhangi katkı maddesi yada mikroorganizma bulunmamaktadır. Geleneksel mobilya tarzına uygun ürünlerdir.
  • Şark Köşesi ve Şark odası tasarımları kolaylık ile temizlenebilmesinden dolayı toz ve mikrop barındırmaz. Bu sebepler alerjik bulguların oluşmasına izin vermemektedir. Tamamen sağlık dostudur.
  • Sırtımızı dayadığımız şark minderleri ve şark yastıkları ortopediktir. Bunlarda süngerler gibi rahatlık ile temizlenebilmektedir..
  • Osmanlı manevi duygularını ve yarattığı nostaljik ortam sebebi ile sizlere psijolojik olarak rahatlık hissi meydana getirecektir. Buda ruh sağlığı açısından sizlere fayda sağlamaktadır.
  • Şark köşesi üretimi ve Şark odası tasarımların da herhangi katkı maddesi içermemektedir.Ve tamamen sağlık dostudur.

Not: “Ottomanstyle profesyonel ekibimi içerisinde bulunulan covid- 19 salgını nedeniyle tüm gerekli testleri yapılmış kadrodan oluşmaktadır. Firmamızın bünyesinde bulunan araçlarımız, montaj da kullanılan ekipmanlarımızın tamamı düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Yine personellerimiz montaj noktasında adreslerinize gelmeleri ve montajlama çalışamalarında maske, eldiven, galoş kullanarak hizmetlerini sürdürmektedir. Sizin sağlığınız bizim için önemlidir.”

Şark Takımları Nasıl Temizlenir ?

Şark köşeleri kullanımları gibi temizlik aşamasıda oldukça pratiktir.  Şark köşeleri sağlık açısından faydalı olmasının en önemli etkenleri arasında kolay ve pratik temizleme yapılabilmesidir. Bu da şark takımlarının toz ve bakteri barındırmasını engellemektedir.  Şark köşelerin ahşap kısımlarını kolaylık ile silebilirsiniz. Fazla yer kaplamamaları ve kolaylık ile taşınabilir olmalarından dolayı tüm iskelet sistemini rahatlık ile temizleyebilirsiniz.  Rahat hareket imkanı sağlamalarından dolayı alt kısımlarında toz yada pislik birikmez. Ve rahatlık ile temizlenebilmektedir.

 

Şark Köşesi Temizliği Nasıl Yapılır

Şark takımlarının yastıkları ve minderlerinin kılıfılarını dilerseniz çıkartmak suretiyle makine de dilerseniz koltuk temizleme makineleri çok rahat temizleyebilirsiniz.  Bu kılıfların katkısız ve doğal yapımlarından dolayı makinelerde yıkanmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. En çok çekinilen makine yada diğer sistemler ile Şark köşesi takımlarının temizlenmesi. Sonrasında renklerinde solma yaşanması yada çekme gibi korkular yaşanmamaktadır. Rahatlık ile istediğiniz şekilde temizliklerini yapabilirsiniz.

Şark odası takımları ve Şark köşesi oturma gruplarının temizlik işlemleri oldukça pratiktir. Bu sebepten diğer oturma gruplarına nazaran sağlık açısından sizlere daha fazla faydası bulunmaktadır.

Günümüzde şark köşelerinin temizlenmesi açısından hizmet veren Şark köşesi temizlik firmaları da bulunmaktadır.

şark Takımları ne kadar ?

Şark takımlarının sabit bir fiyatı bulunmamaktadır. Şark köşesi fiyatları genel olarak ebatları, renkleri ve içerisinde talep edilen ekstra aksesuar özellikleri nedeni ile değişiklikler göstermektedir. Şark odası takımlarında fiyatlara etki eden diğer bir etken ise nakliye aşamalarıdır. Şark takımı ebatları özellikleri bakımından farklı fiyatlara sahip olmaktadır.

Şark odası  takımı seçimlerinde talep ettiğiniz özellikler ve tasarım modellerinizi fiyatlandırma ve sizlere özel indirimlerden haberdar olmak için. Ottomanstyle profesyonel ekibiminden günün her saati bilgi alabilirsiniz.

Hazır takımlar ve Şark köşesi tasarımlarımızı sitemizde inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Aynı zaman da mağazamızı ziyaret ederek sizlere sunulan tüm özellikler ve üretim aşamalarını yerinde noktasal olarak inceleme yapabilirsiniz. Şark odası takımı üretimlerimizde fiyatlandırma ve imalat aşamalarımızın tamamında önceliğimiz her zaman müşterilerimize karşı koşulsuz memnuniyet sağlamaktadır.

Şark köşesi seçiminde nelere dikkat edilmelidir ?

Şark köşesi seçiminde dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunmaktadır. Şark köşesi seçimlerinde dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında önceliğiniz alacağınız hizmetin kalitesi olacaktır. Hizmet almayı düşündüğünüz firmanın geçmiş işleri sizlere sağladığı kolaylıklar, montaj aşamasında sunacağı destek önceliğiniz olmalıdır.  Firmanın geçmiş işlemlerinde müşterilerinden aldığı yorumlar da sizlerin seçimleri aşamasında yardımcı olacaktır.

Ottoman style olarak 7 kuşaktır Tüm Türkiye ve Dünya pazarına Şark takımı modellerimiz ile hizmetlerimizi sunmaktayız. Şark Takımı üretimlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve çalışmalarımızı incelemek için sizlerden bize günün her saati iletişim numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Şark tasarımlarımız ve aksesuarlarımız ile sizlerin iş ve evlerinizde özlediğiniz Nostaljik çalışmaları sunmak için hazır bulunmaktayız.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WeCreativez WhatsApp Support
Tüm modeller ve fiyat bilgisi için iletişim kurabilirsiniz.
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?