Şark Odası Modelleri

Şark Odası Modelleri

Şark odası modelleri geçmişten günümüze gelen en önemli oturma grupları yada dekorasyonlar olarak büyük ilgi görmektedir. Şark odası, şark köşesi çalışmaları Osmanlı Devleti zamanın da saraylar, kervansaraylar da sıklık ile kullanılan oturma grupları olarak bilinmektedir. Şanlı ve görkemli Sarayların en önemli aksesuarları olan Şark Odaları günümüzde de toplulumuzda beğenilerek kullanılmaktadır. Şark takımı tasarımları geçmişten günümüze gelen en önemli miraslar arasında yer almaktaadır. Şark Odası kelime olarak da bizlere tarihin görkemi ve izlerini sunmaktadır. Şark kelime kökeni olarak Arapça’dan dilimize geçmiştir.  Şark demek kelime anlamı olarak ” doğu, güneş doğdu, Güneşin doğduğu yer” anlamlarına gelmektedir. Şark Odası ise kelime anlamı olarak oturma odası yada oturlan yer olarak bilinmektedir.  Şark odaları Arap ülkelerinde yada Doğu ülkelerinde halen daha sıklık ile tercih edilmektedir.

Ottoman Style olarak bizlerde  şark odası kültürünün üretimi ve tanıtımı konusunda 7 kuşaktır hizmetlerimizi sizlere sunmaktayız. Kalitesinden ve tarihi izlerinden asla taviz vermeden Şark Odası, Şark Köşesi, Osmanlı sediri üretimizimiz ülkemizde ve tüm dünyaya sunmaktayız.

Şark Odası

Şark odası tasarımları kullanılan işçilik ve aksesuarlar ile tamamlanarak günümüzde harika bir ev dekorasyonu olarak tercih edilmektedir. Günümüzde evlerimizde kullandığımız güncel mobilyalar, oturma grupları kullanılışlık ve kapladıkları alanlar bakımından bizlere sorun teşkil etmektedir. Mobilyaların geniş ve ağır olması evlerimizde odaların değişimi yada temizlik sırasında bizlere büyük sorunlar teşkil etmektedir. Bu sorunların oluşması da kullanıcılar tarafından yeni arayışların oluşmasına neden olmaktadır.

Tüm bunların bilinmesi ve bu sorunların kolaylık ile cevaplanması noktalarında Şark Köşesi takımları sizlerin tüm sıkıntılarıne en büyük çözüm olarak ortaya çıkmaktadır. Şark odası takımları ve modelleri kullandıkları yerler de kapladıkları az alan ile sizlerin kullanımına daha geniş alanlar sunmaktadır. Aynı zamanda Ahşap malzemelerden üretilmesi de Şark Köşesi takımlarının taşınma yada temizlik konularında pratik çözümler sunmaktadır. Şark Köşesi Takımları bu bakımlardan günümüz mobilya tasarımları ile kıyaslandığı zaman her zaman bir adım daha ön planda bulunmaktadır.

Şark Köşesi takımları temizlik noktasında da diğer mobilyalara kıyas ile daha pratik ve hijyeniktir. Ahşap kısımlarının kolaylık ile silinmesi, rahat hareket etmesi ile altının da kolaylık ile temizlenmesi bayanlara kolaylık sunmaktadır. Aynı zamanda mindelerin kumaşlarının kolaylık ile çıkartılması yardımı ile makinelerden yıkanarak tekrar  kullanılabilmektedir.  Şark Köşesi takımlarında kullanılan kumaşlar hiçbir katıkı maddesi yada kimyasal içermeden asıllarına uygun olarak üretildikleri için yıkamalarda yada temizlik konusunda renk solması meydana getirmemektedir.

Şark Köşesi takımları pratik kullanım ve temizlik işlemleri sayesinden sizlere her zaman en harika çözüm olarak destek olmaktadır.

Şark Takımı Modelleri

Şark odası modelleri ve tasarımları noktasında da sizlere harika bir hizmet sunmaktadır. Evlerinizin renk ve dekorasyonlarına uyumlu olacak şekilde şark odası takımlarımızı üretebilmekteyiz. Şark köşesi takımlarında dilediğiniz tasarımlar sizlerin talepleri neticesinde firmamızın uzman personeli sayesinde hazırlanabilmektedir. Kullanılacak yere göre farklı modellerde şark Köşesi takımları hazırlanabilmektedir. L, U  şekilde evlerin durumu ve sizlerin taleplerine göre dizayn edilmektedir. Şark odalarında sizlerin istediği desenler, renkler ve evlerinde durumunu uygun şark odası iskeletleri hazırlayabilmekteyiz. Aynı zamanda Şark odalarınızı zenginleştirecek büyüleci bir dekorayon yaratacak olan şark aksesuarları ile harika bir dekoratif çalışma yapabilirsiniz.

Şark odalarında üretilen malzemenin kalitesi kadar şark odalarınızda kullanacak olduğunuz dekoratif aksesuarlar da sizlerin odalarınıza zengilik katacaktır. Aksesuarlar şark odalarında her zaman en önemli tamamlayici malzemelerdir. Şark odalarınızı şark minderleri ile süsleyerek farklı bir çalışma yapabilirsiniz. Evlerde yaygın olarak şark minderleri aksesuar olarak tercih edilmektedir. Şark takımlarının renkleri ile uyumlu şark minderleri daha canlı bir görünüm yaratmanıza yardımcı olacaktır.  Yine şark Köşesi takımlarında kullanılan diğer bir aksesuarlar Sehpalar olarak dikkati çekmektedir.

Şark odalarınızda harika bir el işçiliği üretilen ve desenleri ön plana çıkan ahşap sehpalar ile farklı dekoratif zenginlik kazandırabilirsiniz. Şark takımlarımınızın rengi ile uyuml bir örtü ile şark Köşesi takımınızın tamamlayabilirsiniz. Günümüzde bu aksesuarların yanı sıra duvarlara asılan saz, yada Ok şark aksesuarları olarak kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır. Anadolu’ da ise yaygın olarak kullanılan aksesuarlar arasında kilimler yer tutmaktadır. El işçiliği tamamlayıcı renkler ve desenler ile üretilen kilimleri kimi zaman duvarlarda kimi zaman ise yer sermek suretiyle kullanılmaktadır.

Şark Odası Fiyatları

Şark odası tasarımları modellerinde sabit fiyat söylemek doğru olmaktadır. Şark odası takımlarında kullanılacak malzemeler, kullanılacak süngerler, kullanılacak kumaş gibi unsurlar şark odası takımlarının  fiyatlarndırmaları konusunda belirleyici unsurlar olarak bilinmektedir. Aynı zaman da şark köşesi takımlarının gideceği adresler ve nakliye konuları da fiyatlar konusunu etkileyen unsurlar arasında yer bulmaktadır. Şark köşesi takımları  hizmetlerini almadan önce yada Osmanlı şark odasını tasarlamadan önce sizlerin kapsamlı bir analiz ve araştırma yapması ve nasıl bir şark odası kurmak istediğinizi belirlemeniz fiyatladırma konusunda sizlere belirleyici yardımcı olacak etken olacaktır.

Şark tasarımları ve Şark köşelerinin fiyatlarını etkileyen diğer faktörler ise aksesuar talepleriniz olacaktır. Ottoman style olarak şark takımları ve şark köşesi modellerimizde müşterilerimizi en profesyonel hizmeti sunmak için en uygun fiyatlar ile hizmetlerimizi onlara sunmak için çalışmalar yapmaktayız. Dilediğiniz tasarımlarda, desenlerde , modellerde Şark takımlarımızı üretmekteyiz. Firmamız şark Köşesi üretimi imalatında koşulsuz müşteri memnuniyeti ve müşterilerine en kaliteli hizmetleri sunarak onların aldıkları hizmetlerden mutlu olması için çalışmalar yapmaktadır. Senelerdir hizmet verdiğimiz şark takımı üretiminde en büyük zenginliğimiz ve referansımız daima müşterilerimizin mutlu olması ve ürünlerimizi uzun yıllar sorunsuz olarak kullanmaları olmuştur. Bu sebepten şartlar, talepler ne olursa olsun  sizlere her zaman en profesyonel hizmeti sunmak için çalışmaktayız.

Modern Şark Odası

Modern şark odası dekorasyonlarını günümüzde turistik yerlerde sıklık ile görmektesiniz. Akdeniz sahillerini süsleyen kafeler ve restoranlar, Ege de yol kenarında yaz aylarında gördüğümüz gözleme yapan dinlenme tesislerinde yada yaz kış turistlerin büyük bir ilgi ile ziyaret ettikleri kapadokya da şark köşesi takımları yada Osmanlı sedirlerini görmekteyiz. Şark odası takımları ve Şark köşeleri turizmde bizlerin örf adet geleneklerimizi sergileyen en önemli unsurlar olarak dikkati çekmektedir.

Turistlerin büyük bir ilgi ile inceledikleri hatta hatıra fotoğrafları çektikleri şark tasarımları bugün Dünya ülkelerinde büyük bir ilgi ile kullanılmaktadır. Ottoman Style olarak Avrupa ve Asya kıtasında yer alan bir çok ülkeye ürünlerimizi göndermekteyiz. Şark takımlarının faydaları, kullanım kolaylıkları sebebi ile yurt dışında da sıklık ile tercih edilmekte kullanılmaktadır.

Firmamız asıllarına bağlı kalarak büyük bir özen ile  Şark takımlarını üreterek kullanıcıların hizmetine sunmaktadır.  Garantili bir şekilde kaliteli hizmeti almak için sizlerde hemen Ottoman style web sayfamızdan yada iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşarak siparişlerlerinizi hemen iletebilirsiniz.

Şark Takımı Nasıl yapılır ?

Şark Odası Nasıl Yapılır yada nasıl kurulur ?  Bu sorular günümüzde sıklık ile duyduğumuz sorular arasında yer almaktadır. Ev de şark odası hazırlama yada evde şark Köşesi yapımı da web adreslerinde yada diğer sosyal medya hesaplarında gördüğümüz sorular arasında yer bulmaktadır. Şark Köşesi evde hazırlanabilir bu mümkündür. Ama bu evde kurulan yer minderleri ile yapılan çalışmalara tam anlamı ile şark odası demek mümkün değildir. Şark odası hazırlanırken şark köşeleri yada Osmanlı Sedirleri kullanılmaktadır. Şark odası dizaynın da en önemli etken yada özellik Osmanlı Sedirleri yada şark köşesi takımlarıdır.

Şark köşesi ve Osmanlı sediri imalatı da sizlerden gelen desen, renk ve ölçülerde firmamızın tarafından el işçiliği ve özen ile hazırlanarak üretilmektedir. Müşterierlerin taleplerine uygun olarak kesilen ahşaplar el işçiliği ile hazırlanarak ve yontularak ilk olarak Şark odasında olacak olan şark köşesinin iskelet sistemi hazırlanır. İskeleti meydana getirecek olan her bir ahşap büyük bir özen ile işlenerek hazırlanmaktadır. Daha sonra hazırlanan bu ahşaplar Şark köşesinin gövdesinin oluşması için birleştirilir.  Ve şark köşesinin çıplak iskeleti meydana gelir. Hazırlanan iskelet sistemi dekorasyon olarak  hazırlanır ve ahşabın parlatma cila aşamaları tamamlanır. Daha Şark iskeletinin örtecek olan şark minderlerine uygun olarak kesilen kumaşlar hazırlanır ve Şark köşesinin süngerlerinin üzerine giydirilir. Tüm gövde hazırlandıktan sonra son kontroller yapılarak Şark takımlarının kullanılacağı adreslere intikal ettirilir.

Evlerde Şark köşesi takımı olarak eski zamanlarda kullanılan divan adını verdiğimiz koltuklar kullanılmaktadır. Bu divanların sırt dayama kısımları şark minderleri ile dekore edilerek kullanıcılar kendilerine şark odası dizaynı yapmaktadır. Bu çalışmalar da herkesin kendi renk ve zevkine uygun olarak hazırlandıkları için şık ve güzel olmaktadır.

Şark tasarımları hakkında merak ettiğiniz ve tüm sormak istediğinizi bizlere iletişim numaralarımızdan yada web adresimizden 7/24 sorabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WeCreativez WhatsApp Support
Tüm modeller ve fiyat bilgisi için iletişim kurabilirsiniz.
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?