Şark Köşesi Takımları

Şark Köşesi Takımları

Şark Köşesi Takımları istenilen boy ve istenilen türde üretimi yapılmaktadır. Şark köşesi hem evinizin hem iş yerlerinizin vazgeçilmez bir parçası haline gelecektir. Sizlerde mükemmel bir şark köşesi sahibi olmak için hemen bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Çalışma saatleri içerisinde sizlere en iyi ve kaliteli destek verebilmektir.

Osmanlı döneminden sonra en fazla Anadolu’da yaygın olarak kullanılan şark odalarında ev sahibi misafirlerini ağırlamakta dırlar. Günümüzde de Anadolu’nun her yerinde şark odaları yavaş yavaş evlerdeki yerini almaktadır. Evlerde misafir ağırlamak amacı ile kullanılan şark odaları iş yerlerinde ise müşterilere en iyi hizmeti sunacak ortam amacı ile kullanılmaktadır. Genellikle odanın üç duvarınını kaplayacak şekilde divanı yerleştirilir.

Şark Köşesi Takımları
Şark Köşesi Takımları

Sedirlerin orta kısmına el ile işlenmiş halı ve kilimler yerleştirilir.  İç kısma yine bakır kap kacaklar kullanılır. Bağlama koyulabilir ve bu şekilde çalınıp söylenilerek eğlenceli bir ortam oluşturulabilir. Nargile olması da ortamın havasının tamamlanmasını sağlamaktadır. Sıra geceleri düzenleyip arkadaşlarınızla bu odanın tadını çıkarabilirsiniz.

Şark köşeleri için çeşitli modeller bulunmaktadır. Bu modellere İnternet bakarak ulaşabilirsiniz yine hayal gücünüzü kullanarak kendi tarzınıza özgü modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Dönemsel mekanlara ilgisi olmayan kişiler bile bir kez gerçekten düzgün düzenlenmiş şark odasında vakit geçirip burada kahvesini yudumlayıp dostları. Muhabbet ettikten sonra burada yani şark odasında vakit geçirmiş olmanın çok muhteşem bir his olduğunu ifade etmektedirler.

 

Şark Köşesi Modelleri

Düşünün ki yanınızda bir akarsu ve üzerine kurulmuş bir Osmanlı Sediri… Gözlemenizi yedikten sonra Türk kahvenizi içiyorsunuz ve suyun sesini dinliyorsunuz. Bir yandan nargilenizi içerken bir yandan da arkadaşlarınız ile muhabbet ediyorsunuz. Ya da öyle bir ortam düşünün ki duvarlarda kilimler bulunan şamdanlar bulunan ve yerde el dokumasıdır. Halı olan bir yerde bir yandan bağlama çalıp türküler söylüyorsunuz. Kim böyle bir ortamda olmak istemez ki ?

Eviniz de böyle bir oda olsun istemez misiniz? Misafirlerinizi ağırlamak için daha muhteşem bir yer olabilir mi. Şark odaları dizaynı Osmanlı esintileri içermektedir. Yine aynı zamanda motif olarak Osmanlı desenleri kullanılmaktadır.  Renk olarak genelde koyu kırmızı bordo tercih edilir.

İsteğe göre pembe ya da beyaz da olabilmektedir ancak esas rengi koyu kırmızıdır. Şark odaları evi için farklı bir hava arayanlar ve evlerinde ayrı bir atmosfer yaratıp sanki eskilerden bir zamandaymış gibi yaşamak. Ve misafirlerini ağırlamak isteyen kişilerin son zamanlardaki en önemli tercihi olmaktadır. Osmanlı dönemine ait şark köşeleri günümüzde çok revaçta kullanım alanına sahiptir. HE yaştan kişinin ilgisini çekmektedir.

Şark Köşesi

Örneğin yeni evli çiftler artık köşe takımı olarak mobilya almak yerine bu yöresel divanları almaktadırlar. Fiyat olarak bakıldığında kaliteli bir oturma grubu ile aynı meblağa gelmektedir.

Ancak sıradan mobilyalardansa şark köşesi takımları daha gösterişlidir. Şark köşeleri bulunduğu ortamı rahatlatan bir havasının olması, bulunduğu yeri çok daha zengin ve kaliteli göstermesidir. Ve kim olursa olsun mobilya kalabalığı olmadığı için herkese rahat bir ortam sağlaması nedenleri ile tercih sebebi olmaktadır.

Duvar kenarına kurulan divanların orta kısmı boş kaldığı için ferah bir hava vermektedir. Minderlerinin rahatlığı dinlenmek amacı ile kullanılabilecek en konforlu yerlerdir. Yoğun bir günün ardından dinlenmek için kendinizi şark odanıza atın hem fiziki olarak hem de zihnen dinginlik yakalayın. 600 yıllık Osmanlı geleneğini evinde, kafesinde, restoranında yaşatmak isteyenler için vazgeçilmez olan Osmanlı sedirleri ve şark köşelerini sizler için hazırlayalım.

Oyma ahşaplı sedirlerinizin ihtişamını misafirleriniz ile paylaşın. Divanınızın rahatlığını birlikte yaşayın. Mekanınıza ve bütçenize uygun köşeyi sizin için yapalım. Bizimle iletişime geçin. Modellerimize göz atın ve sizin zevkinize hitap edeni seçin. Hazırlamış olduğumuz şark köşesini evinize ya da iş yerinize gelip kuralım. Hemen bizleri arayın ve hemen sizin için çalışmaya başlayalım.

Ottman Style iletişim numaramız : 0(216) 499 54 65

 

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WeCreativez WhatsApp Support
Tüm modeller ve fiyat bilgisi için iletişim kurabilirsiniz.
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?