Şark Köşesi Afyonkarahisar

Şark Köşesi Afyonkarahisar

Şark Köşesi Afyonkarahisar, Doğu anlamına gelen şark kelimesinden adını alan şark köşesi her insanın bulunmaktan hoşlandığı alanlardır. Bunun pek çok nedeni bulunmaktadır ama en önemlisi Osmanlı zamanından günümüze gelen bu kültürün havasını solumak ve Osmanlı ihtişamını içinde hissetme isteğidir. Şark köşesi ülkemizde pek çok mekanda kullanılan bir konsepttir. Özellikle turistik bölgelerin vazgeçilmezidir şark köşesi. Şark köşesi Afyonkarahisar gibi tarihle doğanın iç içe girdiği bölgelerde tercih edilmekte ve buraya gelen turistlere tarihin etkileyici ortamı sunulmaktadır. Turistlerin yanında artık evinde modern dekorasyon hakim olan kişiler için de şark köşeleri otantik havası ile çekici gelmektedir.

Şark Köşesi Afyonkarahisar

Şark köşesi oluşturmak aslında sanıldığı gibi zor ve maliyetli değildir. Aksine şark köşesi Afyonkarahisar oluşturulmak istendiğinde bunun için yere yakın üstünde minderlerin olduğu oturma gruplar, bakır sini, duvara asılacak Osmanlı motifleri içeren kilimler, yine yere serilen kilimler, gaz lambaları, şamdanlar ve o dönem kullanılan eşyalar şark köşesi oluşturmak için kullanılabilir. Bu eşyaların üzerinde Osmanlı motiflerinin olması şark köşesi havasının tam olarak verilmesini sağlayacaktır. Bu eşyalardan seçerek oluşturacak şark köşesi insanın içini huzurla dolduracaktır.  Hazırlanan bu ortamda Osmanlı devrinin nezaketinin de mutlaka bulunması gerekmektedir. Çok iyi bilinmektedir ki Osmanlı da gelen misafirler baş üstünde tutulur istekleri hemen yerine getirilir ve rahat etmeleri sağlanırdı.

Şark Köşesi Nerelerde Olur?

Pek çok kişi hayatının en az bir bölümünde evimin bir köşesini şark köşesi yapacağım diye düşünmüştür ama yaşam şartları nedeniyle çoğu insan da bunu yapamamıştır. Oysa günümüzde şark köşesi kurmak artık bunun için hizmet veren buna yönelik ürünler satan firmaların olması ile oldukça kolay ve kısa zamanda kurulabilmektedir.  Gümünüzde şark köşesi Afyonkarahisar en çok kafe, restoran, otel, vakıf, dernek gibi yerlerde kurulmaktadır. Şark köşesinin kurulması için mutlaka kapalı bir alana da gereksinim bulunmamaktadır. Akarsu kenarı, kafe, restoran ya da otelin bahçesi, deniz kenarı kısacası aklınıza gelen her yere şark köşesi kurulabilmektedir. Şark köşeleri ülkemize gelen turistlerin yoğun ilgisi ile çoğalmaktadır.

 

Şark köşesi modelleri ve şark odası fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizim ile iletişime geçebilirsiniz

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WeCreativez WhatsApp Support
Tüm modeller ve fiyat bilgisi için iletişim kurabilirsiniz.
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?