Şark Köşesi Ağrı

Şark Köşesi Ağrı

Osmanlı zamanından günümüze uzanan bir gelenek olarak şark köşesi bütün insanların bulunmaktan keyif aldıkları bir ortamdır. Şark köşesi günümüzde pek çok kafe ve restoran tarafından kullanılan bir dekorasyon şeklidir. Özellikle de turistlerin çok fazla ilgisini çekmektedir .Şark köşesi Ağrı gibi ülkemizin en yüksek dağının eteklerine kurulmuş ve çok fazla turist çeken şehirlerin vazgeçilmez konseptidir. Buraya gelen turistler şark köşesi olan işletmeleri tercih etmekte burada rahat etmenin yanında Osmanlının ihtişamlı hayatının bir parçası gibi hissetmekten de memnun olmaktadırlar.

Şark Köşesi Ağrı

Şark Arapça doğu anlamına gelen bir gelenektir ve halen Arap ülkelerinde devam eden bir gelenek olan yere yakın minderli oturma grupları el işlemesi doğu motiflerinin olduğu duvarlara asılan kilimler, yerde bakır sini üstünde yenen yemekler ile devam etmektedir. Ülkemizde ise artık evlerde bu gelenek ile yaşanmamakta daha modern dekorasyon tercih edilmektedir. Buna rağmen insanlar gittikleri mekanlarda şark köşesi olması durumunda daha çok memnun olmakta ve orayı tercih ederek oturmaktadırlar .Şark köşesi Ağrı şehrinde bulunan kafelerde, restaronlarda kullanılması ile de bu bölgeye giden turistlerin artmasını sağlamaktadır. Şark köşesi denildiğinde Osmanlı zamanında kullanılan bütün eşyalar ve aksesuarlar düşünülmekte şark köşesi oluşturulurken gaz lambaları, şamdanlar, bakır cezveler, o zamana ait fincan takımları kullanılmaktadır. Sedirlerin üzerinde rahatça oturmak insanların hoşuna gitmektedir.

Şark Köşesi Fiyatları

Şark köşesi yapmak isteyen kişiler için kesinlikle bir sınırlama yoktur. Pek çok insan için evinin bir köşesini bu şekilde düzenlemek en büyük istektir. Bunun yanında iş yerlerinin bir bölümünü bu şekilde düzenleyen kişilerde çok fazladır. Büyük otellerin de lobilerinde ya da kafelerinde mutlaka şark köşesi bulunmaktadır .Şark Köşesi Ağrı da ise pek çok kafe, restoran bu şekilde dekore edilmiş ve otantik bir hava verilmiştir. Şark köşesi için kapalı alanda şart değildir ve bahçelere de kurulması mümkündür. Oluşturduğu otantik hava ile çok fazla ilgi çekmektedir. Dernek ve vakıflarda da şark köşesi vazgeçilmez bir konsept olarak kullanılmaktadır.

 

Şark köşesi modelleri ve şark odası fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizim ile iletişime geçebilirsiniz

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WeCreativez WhatsApp Support
Tüm modeller ve fiyat bilgisi için iletişim kurabilirsiniz.
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?