Şark Köşesi Amasya

Şark Köşesi Amasya

Şark köşesi Amasya ve çevre ilçelerine yapılan şark köşesi hizmeti hakkında bilgi vereceğiz. Modern bir yaşam tarzı olan bir toplumuz ama atalarımız olan Osmanlılar zamanında daha çok doğu kültürü hüküm sürmekteydi. Günümüzde de Osmanlı zamanının havasını solumak isteyen kişiler için şark köşesi bulunmaktadır. Şark köşesi Osmanlı zamanında ki dekorasyonun kullanılarak hazırlandığı bölümler olarak sadece yerli halkın değil turistlerin de ilgisini çok fazla çekiyor. Bu nedenle de Şark Köşesi Amasya gibi şehirlerde çok fazla tercih edilen bir konsept olmaktadır. Rahat sedirlerde ya da yere yakın oturma gruplarında oturmak, bakır sinilerin üzerinde yemek yemek, bakır cezvelerde yapılan kahveleri o dönemin izlerini taşıyan fincanlarda içmek insanların bu otantik havada kendini özel hissetmesini sağlamaktadır.

Şark Köşesi Amasya

Tarih kitaplarından okuduğumuz ya da aile büyüklerimizin evlerinde hala var olan eşyalar şark köşesi oluşturmak isteyen kişilerin kullanması gereken eşyalardır. Osmanlı zamanında koltuklar yoktu ve insanlar yere yakın olarak yapılan sedirler üzerinde otururlardı bu şekilde imal edilmiş bir sedir ya da L şeklinde yapılmış bir oturma grubunun döşemesinin Osmanlı motifleri taşıyan kumaşlar ile kaplanmış olması ile şark köşesinin en önemli eşyası tamam olacaktır. Bu mobilyayı tamamlayacak olan yere serilen doğu motifleri taşıyan bir halı, duvara asılan el işlemesi kilim, gaz lambaları, şamdanlar, kılıç ya da kamalar, gibi pek çok eşya ya da aksesuar Şark Köşesi Amasya oluşturmak için kullanabileceğiniz malzemeler arasında yer almaktadır.

Şark Odası Amasya

Şark köşesi Amasya şehrinin yanında bütün Türkiye de çok fazla tercih edilir çünkü ülkemiz insanı atalarının yaşam tarzının olduğu şark köşelerinde zaman geçirmekten çok hoşlanmaktadırlar bu nedenle de neredeyse gittiğiniz her kafe ve restoran da şark köşesi konsepti bulunmaktadır. İç mekanlarda olduğu gibi dış mekanlarda da şark köşesi ilgi çekmektedir. Pek çok insan evlerinin bir köşesini şark köşesi olarak düzenlemektedir. Dernek ve vakıfların da bir bölümlerinde şark köşesi bulunmaktadır. Müşterilerinin Osmanlı ihtişamını hissetmesini isteyen otellerde de şark köşeleri lobilerinin ve kafelerinin bir bölümünde bulunmaktadır. İş yerlerinde de şark köşesi konsepti tercih edilmektedir.

 

Şark köşesi modelleri ve şark odası fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için hemen bizim ile iletişime geçebilirsiniz

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WeCreativez WhatsApp Support
Tüm modeller ve fiyat bilgisi için iletişim kurabilirsiniz.
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?