Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi

prof.dr-necmettin-erbakan-külliyesi

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi

İstanbul Sancaktepe Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi

İstanbul Sancaktepe’de bulunan ve 9 bin metrekarelik alana kurulan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi, kültür ve sanat adına ülkemize kazandırılmış önemli bir yapıttır. Selçuklu ve Osmanlı Mimarisinden izler taşıyan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi’nin açılışını, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan yapmıştır.

KÜNDEKARİ-KAPI-01-1024x512-1024x512
KÜNDEKARİ-KAPI-01-1024×512-1024×512

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi’nin AHŞAP KAPILARI firmamız, OTTOMAN STYLE tarafından 60 günlük çalışmalar sonucunda üretilmiştir. Osmanlı tarihinin izlerini taşıyan KÜNDEKARİ SANATI AHŞAP KAPILAR, ülkemizin en büyük ölçüdeki ahşap kapılarıdır. Toplam 5.000 parçadan oluşan Kündekari Kapılar, dış etkenlere dayanıklı olan maun ağacından imal edilmiştir.

Üretim aşamasından, bitimine kadar süren karşılıklı fikir alışverişleri sonucunda Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem ve Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Rıfkı Bektaş’ın emekleri, ülkemize güzel bir eser kazandırmıştır.

Yüzyıllar boyu ayakta kalması ve tarihi miras olması dileklerimizle.

Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

prof.dr-necmettin-erbakan-külliyesi
prof.dr-necmettin-erbakan-külliyesi
KÜNDEKARİ-KAPI-01
KÜNDEKARİ-KAPI-01

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WeCreativez WhatsApp Support
Tüm modeller ve fiyat bilgisi için iletişim kurabilirsiniz.
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?