Şark Köşesi Modelleri

Şark Köşesi Modelleri

Şark Köşesi Modelleri Ve Şark Köşesi Modelleri Fiyatları için bilgi almak ve siparişlerinizi iletmek için hemen sizde bize ulaşınız. Şark köşesi Anadolu’nun bir dekorasyon kültürün. Çok eski tarihlere dayanan bu kültür hala yaşamaktadır. Ülkemizde ve dünyanın birçok yerinde Türkler evlerini yada iş yerlerini şark odası dekorasyonu ile tasarlamaktadır. Bunun bir çok sebebi bulunuyor. 1. Kendi kültürümüzü yansıtmaktadır. Batıdan yada başka bölgelerden alınmış, özenti bir kültür değildir. 2. Sebebi ise hem farklı bir tasarım şeklidir ve hem de sıcak bir muhabbet ortamı oluşturmaktadır.

Şark Köşesi Modelleri

Şark köşesi nasıl yapılır diye merak edenler için bazı ipuçları derledik. Bunca stil ve modelin arasında doğallığı ve geleneksel motifleri özleyenler için şark köşeleri çok iyi bir alternatif olarak duruyor. Eski Türk evlerinde kullanılan sedirler, divanlar, minderler ve bunlarla birlikte kullanılan aksesuar ve diğer eşyalar… Hepsi bir bütün hâlinde gelenekselliği temsil ederek doğal bir oturma odası ya da salon oluşturmanıza eşlik ediyor.

Son zamanlarda şark köşesi yapmak bir hobi hâline geldi. İnsanlar artık geleneksel köy evlerine özlem duyuyor. Arada kıvrılıp bir köşede kitap okumak istediğinde şark köşelerini özlüyor. Dostlarıyla arkadaşlarıyla muhabbet için doğal ortam arayanlar yine bu geleneksel eşyalarla dizayn edilmiş stillerin arayışına giriyor. İşte siz de geleneksel sedir ve divanlarla döşeli bir köşe ya da salon özlemi çekiyorsanız bu yazımızdan faydalanabilirsiniz. Şark Köşesi: Şark köşeleri aslında Anadolu kültüründe misafir odası gibi kullanılan yerlerdir. Bu köşelerde misafir ağırlanır, çaylar içilir ve sohbetler edilirmiş. İşte günümüzde de bu geleneği yaşatmak isteyenler böyle bir köşeye evlerinde yer açabiliyor

Şark Köşesi Modelleri

Şark köşesi,  Şark Köşesi Modelleri ya da şark odası yapmak için genel anlamda iki seçeneğiniz bulunuyor. Bunlardan biri boydan boya sedirlerle kurulan bir şark köşesi diğeri de yere minderler koyarak oluşturulan şark köşesidir. İkinci seçeneğe bakıldığında sedir kullanmadan sadece yere minder atarak şark köşesi oluşturabileceğinizi bilmelisiniz. Bu ikincisi daha kolay bir yöntemdir. Fakat şark köşesi nasıl yapılır diye araştırmaya koyulduğunuzda göreceksiniz ki birbirinden iddialı minder modelleri arasında karar vermekte zorlanacaksınız. İster yalnızca minderlerden oluşan bir köşe yapın isterse sedir kullanın her ikisinde de çok fazla seçenek bulunuyor. Genelde koyu renkli olan bu modellerin açık renkli ve gösterişli olanları da mevcut.Bu iddialı modeller arasında kararsız kalabilirsiniz. Bunun için kendinize en yakın ve evinize en uygun modelin hangisi olduğuna dikkat etmelisiniz. Bu bilgilerden yararlanarak siz de evinizde bir şark köşesi oluşturabilirsiniz.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WeCreativez WhatsApp Support
Tüm modeller ve fiyat bilgisi için iletişim kurabilirsiniz.
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?