Osmanlı Saray Odaları – Osmanlı Saray Odası Tasarımları

Osmanlı saray odaları

Osmanlı Saray Odaları

Osmanlı saray odaları padişahlar için özel olarak o zamanın profesyonel mimarları tarafından dizayn ediliyordu ve hemen yaptırılıp padişahlara layık bir oda yaptırılıyordu. Yaptırılan ürünler altın varaklar ile kaplı olup ihtişamları ile göz kamaştırıyorlardı. Yıllarca dünyaya hükmetmiş bir millet olarak saray odaları göz alıcı olmak zorundaydı.

Padişahın odası, harem odası, toplantı salonları özel olarak hazırlanıyordu. Osmanlı Saray Odaları’nda şark köşesi modelleri kullanılıyordu. Osmanlı döneminden bu zamana kadar gelmeyi başaran nadir ürünlerden biri olan şark köşeleri 2015’den bu yana oldukça seviliyor ve git gide isteyenleri sayısı da artıyor.

Osmanlı saray odaları

Osmanlı Saray Odaları Mobilyaları:

 

 

 

Bunlar Osmanlı Saray odalarında olmazsa olmazlardandır. Osmanlı tahtı padişahın heybetine yakışır şekilde hazırlanıp tüm gelenlere mesaj vermek için kullanılıyordu. Altın varaklar ile kaplı olan Osmanlı tahtı göz alıcı renkleriyle ve büyüklüğüyle Osmanlı Saray Odalarından dikkat çeken en önemli parçalardan birisiydi.

Ahşap kapı ve ahşap kapı modelleri hem saray içerisinde hem de yaptırılan camilerde kullanılıyordu. Özenli olarak motifler işleniyordu. Odanın ve camilerin heybetine güç katıyordu. Dayanıklı ahşaptan yapılan ahşap kapılar sayesinde camiler ve saray odaları ahşap kapıları yıllarca ayakta durabiliyordu.

Osmanlı Saray Odaları Modelleri

Bu bilgilerden yola çıkarak Osmanlı Saray Odaları modellerini hazırlamak için yola çıktık. 19 senelik bilgi birikimimiz ve tarihi araştırmalar ile sizlere Osmanlı Saray Odaları modellerini hazırladık. Özel olarak üretilen modellerimizi sizin isteğinize göre yapılmaktadır. Odanıza saray odası yaptırmak istiyorsunuz ve nasıl duracağını merak ediyorsanız hiç sıkıntı çekmeyi. Profesyonel gezici ekibimiz ile gelip odanızın ölçülerini alıp odanıza en uygun modelleri çıkartıyoruz. Odanızın içerişinize şark köşesi, Osmanlı tahtı, Osmanlı sediri mobilyalarımızı yerleştiriyoruz. Ürünlerimizin tamamı el işçiliği ile yapılmaktadır ve kesinlikle fabrikasyon üretim yapılmamaktadır. Modellerin üzerindeki motifler ustalarımız tarafından el oymacılığı ile yapılmaktadır. Ottoman Style’ı eşsiz olmasının nedeni de budur. Biz ürünlerimizi müşterilerimize özel olarak üretiyoruz.

Ottoman Syle olarak 19 senedir sizlere hizmet vermek için var gücümüzle çalışıyoruz ve kendimizi geliştiriyoruz.

Modeller hakkında bilgi almak için ve fiyat teklifi istemek için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WeCreativez WhatsApp Support
Tüm modeller ve fiyat bilgisi için iletişim kurabilirsiniz.
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?