Osmanlı Saray Odası – Osmanlı Saray Odası Modelleri

osmanlı saray odası

Osmanlı Saray Odası

Osmanlı saray odası padişahlar için özel olarak üretilirmiş. Profesyonel mimarlar tarafından dizayn edilerek padişaha sunuluyordu. Padişah tasarımı beğenirse oda yaptırılıyordu. Yaptırılan ürünler altın varak ile kaplı olup ihtişamları ile göz kamaştırıyordu. Yıllarca gelen padişahlara özel tasarımlar hazırlanıp sunuluyordu.
Padişah odası, harem odaları, toplantı odaları, sadrazam odaları özel olarak hazırlanıyordu. Osmanlı Saray Odası’nda şark köşesi tasarımları da kullanılıyordu. Osmanlı döneminden bu zamana kadar her dönemde sevilen evlere kadar girmeyi başararak şark odası modelleri son zamanlarda herkes tarafından sevilmeye başlandı

osmanlı saray odası
osmanlı saray odası

Osmanlı Saray Odaları Mobilyaları:
Şark Odası
Osmanlı Tahtı
Şark Köşesi Tasarımları
Osmanlı Sediri
• Ahşap Kapı
Bunlar Osmanlı Saray odasında olmazsa olmazlardandır. Osmanlı sediri padişahın heybetine yakışır şekilde hazırlanıp tüm gelenlere mesaj vermek için kullanılıyordu. Altın varaklar ile kaplı olan Osmanlı tahtı göz alıcı renkleriyle ve büyüklüğüyle Osmanlı Saray Odalarında dikkat çeken en önemli parçalardan birisiydi.
Ahşap kapı ve ahşap kapı tasarımları hem saray da hem de yeni yaptırılan camilerde kullanılıyordu. Özenli olarak Osmanlı motifleri teker teker işleniyordu. Odanın ve camilerin heybetine güç katıyordu. Kaliteli ve güçlü ahşaptan yapılan ahşap kapılar sayesinde camiler ve saray odası ahşap kapıları yıllarca ayakta durabiliyordu.

Osmanlı Saray Odası Tasarımları

Bu bilgilerden yola çıkarak Osmanlı Saray Odası Tasarılarını hazırlamak için yola çıktık. 19 senelik bilgi birikimimiz ve tarihi araştırmalar ile sizlere Osmanlı Saray Odası tasarımlarını hazırladık. Özel olarak üretilen modellerimizi sizin isteğinize ve zevkinize göre yapılmaktadır. Odanıza Osmanlı saray odası yaptırmak istiyorsunuz ve nasıl duracağını merak ediyor olabilirsiniz. Profesyonel gezici ekibimiz ile gelip odanızın ölçülerini alıp odanıza en uygun modelleri çıkartıyoruz. Odanızın içerişinize şark köşesi, Osmanlı tahtı, Osmanlı sediri mobilyalarımızı yerleştiriyoruz. Ürünlerimizin tamamı el işçiliği ile yapılmaktadır ve kesinlikle fabrikasyon üretim yapılmamaktadır. Modellerin üzerindeki motifler ustalarımız tarafından el oymacılığı ile yapılmaktadır. Ottoman Style’ı eşsiz olmasının nedeni de budur. Biz ürünlerimizi müşterilerimize özel olarak üretiyoruz.
Ottoman Syle olarak 19 senedir sizlere hizmet vermek için var gücümüzle çalışıyoruz ve kendimizi geliştiriyoruz.

Benzer gönderiler

bir yorum bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

WeCreativez WhatsApp Support
Tüm modeller ve fiyat bilgisi için iletişim kurabilirsiniz.
Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?